Aura Sulfotex Sondaj Köüğü 60 Kg (1 Ton Suya 1-3 Litre)

Aura Sulfotex Sondaj Köüğü 60 Kg (1 Ton Suya 1-3 Litre)

%29 İNDİRİM
9000,00 TL

6390,00 TL

750,00 TL Üzeri Ücretsiz Kargo

Güvenli Alışveriş

%100 Memnuniyet

Saat 17:00' a kadar verdiğiniz siparişler aynı gün kargo

Aura Sondaj Köpüğü (Sulfotex)

Görünüm: Şeffaf hafif sarımsı sıvı

Ambalaj tipi: 20-60 kg Ambalajlarda


Kullanım ve açıklama:

Sulfotex sondaj köpüğü, güvenli, suda çözünebilen, uzun köpük yarı ömrüne ve iyi talaş kaldırma özelliğine sahip yoğun ve stabil bir köpük sağlayan yüksek kaliteli bir delme köpüğüdür.

Sondaj köpüğü yüksek performans ve yüksek kırma kapasitesi için özel olarak tasarlanmıştır.Hava sistemlerinde kullanılan su kuyularında sondaj köpüğü kullanılır.

pH nötr, ekolojik bileşim.Yaygın bir uygulama alanı vardır: Minerallerin (altın, gümüş, bakır vb.) zenginleştirilmesinde ve bitümlü şistlerden kömürün kazınmasında kullanılır.

Ayrıca hava matkabı için çok etkili bir köpük gidericidir.

Kuyu tabanının derinliğine ve sunulan formasyonun türüne bağlı olarak 1 ton suya 1-3 kg ihtiyaç duyulmaktadır. Köpük kullanımı hemen hemen aynı olsa da kesin sonuç laboratuvar ve uygulama süreçleriyle belirlenir.


Özellikleri:

Düşük konsantrasyonlarda stabil, yoğun köpük üretir.

Matkap ucunu yağlayıp soğutarak delmeyi yavaşlatır ve penetrasyonu artırır.

Her sertlikteki suyla uyumludur.

Hava ihtiyacını artırır.

Yapışkan kil oluşumlarını delmek için etkilidir.

Gevşek oluşumlardaki döküntüleri azaltır.

Köpük delme nedir? Sondaj köpüğü, en basit haliyle, pnömatik delmede ve hatta döner delmede yüzeye delik açmak, kuyu duvarını korumak, matkap ucu ve aletin yağlanmasını sağlamak için kullanılan bir sondaj sıvısı kimyasalıdır.

Sondaj köpüğü sadece bir sondaj değildir. "sentetik köpükler"in yanı sıra yüzey aktif maddeler ve köpük oluşturucu maddeler de bulunmaktadır. Güvenli ve tamamen biyolojik olarak parçalanabilen bileşenler içeren özel bir karışımdır. Tamamen çevre dostudur.Sondaj köpüğü, sentetik köpük oluşturucu maddeler, stabilizatörler, koruyucular ve diğer bazı yardımcı kimyasalları içeren özel bir karışımdır. %0,5-1 oranında uygulanabilir. Nötr pH'a sahip olduğundan ve biyolojik olarak parçalanabildiğinden çevreye herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Sondajın havalı sistemle yapıldığı su kuyusu uygulamalarında yüksek genleşme özelliğine sahiptir. Kullanım sırasında cilde hiçbir şekilde zarar vermez ve su ile yıkanabilir. Mükemmel şekilde genişleyen ve stabil olan köpük benzeri bir köpük oluşturur. Tüm su bazlı sondaj sıvılarıyla uyumludur.

Çevre dostudur ve biyolojik olarak parçalanabilir. Bu, hava ihtiyacını azaltır ve daha derin delme olanakları sunar. Bu, yumuşak killerin yapışmasını azaltır. Bu kuyuyu temizlemeye ve ilerlemeyi artırmaya yardımcı olacaktır. Hafif köpük delme; Köpük %0,1 - 0,5 su (ton su başına 1 - 3 litre) ile karıştırılarak hava akışına püskürtülür. Enjeksiyon miktarı kuyu çapı, kompresör gücü ve su akışı gibi faktörlere bağlıdır. Köpük delme; Su debisinin fazla olması ve kompresörün limitlerine ulaşılması halinde hacimce %0,5-1 (ton su başına 1-5 litre) kadar Süper köpük püskürtmek gerekebilir. Başlangıçta saatte 50 – 100 litre hava akımına enjekte edilebilir..

Bu ürüne daha önce hiç yorum yapılmamış :(